Головна

Християнство в поезії
Християнські автори
Поезія за темами
Дитячі вірші
Християнські мотиви у творчості класиків

Русская христианская поэзия
Русская христианская поэзия по авторах
Русская христианская поэзия по темах

Поетична майстерня
Про поезію з гумором
Цікавий інтернет

Що? Де? Коли?

 

Замовити
поетичну збірку

Поезія віри

Осоння віри

Замовити
поетичну збірку

 

Ваші побажання та ваші поезії надсилайте на адресу
poet.vav@gmail.com

Увага!
Це стара вірсія сайту. Через деякий час вона не працюватиме.
Переходьте на нову версію сайту "Українська християнська поезія"

 

 

Поетичний семінар пройшов успішно!

Протягом 12-13 березня у Луцьку проходив семінар для християнських поетів-початківців.

Ініціаторами заходу стали Луцька студія християнської поезії, журнал "Благовісник" та Всеукраїнська спілка християнських письменників . Організаційну підтримку та приміщення надала місія "Голос Надії".

Для спілкування та навчання до Луцька приїхали люди різного віку та творчого досвіду з кількох регіонів України (Волинь, Рівненщина, Тернопільщина, Київщина, Львівщина, Вінниччина).

Розпочав захід виступ Юрія Вавринюка, присвячений проблемам сучасної релігійної поезії, з якими він зіткнувся за роки редакторської роботи в конфесійній пресі. (З тезами доповіді всі охочі можуть ознайомитися за адресою: (http://www.vavrynyuk.com.ua/majsternya/grih_nedbalstva.html).

У п’ятницю на учасників чекали виступи відомих поетів старшого покоління, членів Національної Спілки Письменників України, що поділилися секретами натхнення та творчої праці. Для цього з Дубна до Луцька приїхали Сергій Рачинець, Любов і Микола Пшеничні.

Зокрема, Любов Пшенична розповіла про свій досвід роботи з обдарованими дітьми в літературній студії. Микола Пшеничний наголосив на важливості спілкування для творчого зростання кожного, хто починає свій шлях у мистецтві.

А Сергій Рачинець розказав молодшим колегам, який шлях проходить твір: від першого задуму, вдалого рядка через авто редагування – до книжки. Він наголосив на відповідальності поета перед своїми читачами, бо через глибоке поетичне слово людського серця торкається Бог, натомість легковажність і недбальство відштовхують читача.

Крім того, письменник представив учасникам семінару свою нову книжку для дітей: Сергій Рачинець "Сонячна повінь" (Львів: Світ, 2009). У ній зібране найкраще з його багаторічного доробку. То великоформатна повнокольорова книжка зі щосторінковими акварелями Марини Штурми, вона містить понад півтори сотні віршів про сім'ю, віру й дитинство… Віршів дзвінких, барвистих, щирих, життєствердних, позбавлених такого виразного недоліку релігійної дитячої літератури, як моралізаторство та надмірний дидактизм. Недарма Любов Пшенична назвала її найцікавішим посібником з християнської етики в сучасному книговиданні. Автор заслужено називає "Сонячну повінь" підсумком свого творчого шляху – це справді гідний підсумок.

Увечері всі учасники мали можливість в ході імпровізованого творчого вечора розповісти про себе, свій шлях до творчого слова та почитати вірші.

Цього ж дня редакція журналу "Благовісник" презентувала перед гостями збірник віршів і декламацій "Поезія віри". Це видання стало підсумком трирічної роботи працівників журналу та його головного редактора, упорядника книжки, Юрія Вавринюка. Добірка поділена на тематичні розділи й охоплює головні християнські свята (Різдво та Великдень), а також такі важливі питання християнського життя, як молитва, Святе Письмо, віра, Церква, духовний поступ.

У суботу для учасників семінару розпочалося власне навчання. Було прочитано дві лекції: теоретична ("Поезія як образність") і практична ("Вправи на розвиток поетичного сприйняття, робота зі словником, основи саморедагування"). Викладачем виступила Зоя Жук, редактор, співкоординатор проекту "Християнська читанка".

Наразі важко казати про підсумки заходу, адже тільки через кілька місяців можна буде побачити плоди такого творчого навчання. Проте всі учасники висловили прохання, щоб подібні зустрічі проходили частіше.

Зоя Жук

http://knygogryzka.info/news

Семінар для поетів-початківців, Луцьк, 12,13 березня 2010

Семінар для християнських поетів-початківців, луцьк, 12,13 березня

Семінар для християнських поетів-початківців, 12,13 березня 2010 р., Луцьк

Семінар для християнських поетів-початківців, 12,13 березня 2010, Луцьк

 

 

 

ГОЛОВНА   •   ПОЕЗІЯ   •  ПРОЗА  •    РУССКАЯ ПОЭЗИЯ   •   ПОЕТИЧНА МАЙСТЕРНЯ