Головна

Християнство в поезії
Християнські автори
Поезія за темами
Дитячі вірші
Християнські мотиви у творчості класиків

Русская христианская поэзия
Русская христианская поэзия по авторах
Русская христианская поэзия по темах

Поетична майстерня
Про поезію з гумором
Цікавий інтернет

Що? Де? Коли?

 

Замовити
поетичну збірку

Поезія віри

Осоння віри

Замовити
поетичну збірку

 

Ваші побажання та ваші поезії надсилайте на адресу
poet.vav@gmail.com

Увага!
Це стара вірсія сайту. Через деякий час вона не працюватиме.
Переходьте на нову версію сайту "Українська християнська поезія"

 

 

 

Творчий вечір Сергія Рачинця

2 травня 2010 р.у церкві села Підгайці, що біля Луцька, відбувся творчий вечір відомого християнського поета Сергія Рачинця. Сергій Порфирович — автор більш як 30 поетичних та прозових збірок. Це вже не перший подібний захід — творчі вечори поета відбувалися у США, у Львові та в його рідному місті Дубні.

Представив поета пастор місцевої церкви поет Володимир Сад, з ініціативи якого й відбулася зустріч. Сергій Рачинець розповів про свій нелегкий життєвий та творчий шлях, дорогу до Бога. Молодий журналіст, випускник Київського університету ім. Тараса Шевченка, він мріяв про творчу кар’єру, будував плани щодо майбутнього життя. Але несподівана хвороба перекреслила усі плани поета, який на той час уже мав дві поетичні збірки. Сергій почав сліпнути і зрештою остаточно втратив зір. Це був важкий період. Як далі жити? Чому так сталося? Внутрішні переживання, роздуми та пошуки відповідей привели його до Бога. Не відразу Сергій Порфирович наважився на рішучий крок в напрямку Божої дороги. Були сумніви, тривоги, думалося: «А як і на що житиму, коли стану віруючим? Хто ж тоді буде мене друкувати?» Але коли зникли усі вагання і наступив період свідомого розуміння Господньої істини, він рішуче здав партійний квиток і прийняв святе по вірі водне хрещення. Це був початок нового періоду житті: захмареного фізичною незрячістю, але осяяного новим змістом, творчим злетом та активною духовно-громадською діяльністю.

Творчість Сергія Рачинця стала широко відомою в україномовному християнському середовищі: він видав десятки збірок, у яких прославляє свого Творця та надихає своїх читачів служити Йому. Він знаний не тільки серед християнських читачів: його твори публікуються у підручниках з християнської етики для загальноосвітніх шкіл, в читанках.

А ще його твори співають. На сьогодні близько 200 віршів Сергія Рачинця покладені на музику. І серед них — широко відома «Помолюся тихо словом нелукавим», яка стала майже народною. Музику до неї, як і до багатьох інших Рачинцевих віршів, написав луцький композитор Петро Слива. Він разом з пісенним гуртом «Кришталь» також був присутній на творчому вечорі поета. У виконанні цього жіночого тріо лунали пісні на слова Сергія Порфировича. А ще окрасою вечора стали пісні у виконанні рівненської співачки Інни Ковальчук.

Роздумами про поезію та її місце у Слові Божому та сучасному богослужінні поділився редактор журналу «Благовісник», поет Юрій Вавринюк. Закінчилася творча зустріч проповіддю старшого пресвітера об’єднання церков ХВЄ Волинської області Михайла Близнюка та молитвою подяки Богові за вечір, за Сергія Рачинця та його духовне служіння.


Гурт "Кришталь"


Співає Інна Ковальчук


Композитор Петро Слива

Вірші Сергія Рачинця

Збірка дитячих віршів Сергія Рачинця "Сонячна повінь"

 

 

ГОЛОВНА   •   ПОЕЗІЯ   •  ПРОЗА  •    РУССКАЯ ПОЭЗИЯ   •   ПОЕТИЧНА МАЙСТЕРНЯ