БУЗИННИЙ Яків

Про автора

Яків Васильович Бузинний — доктор богослов'я, поет, художник, громадський діяч. Засновник і керівник Благодійної організації «Фонд порятунку дітей від Чорнобильської катастрофи" Надія"». Вчений, винахідник, військовий моряк.

Народився в Київській області в смт Тараща 4 жовтня 1930 р.

Його предки по лінії батька ще з XIV століття — французькі протестанти-кальвіністи (гугеноти). Дід Філіп, який має титул барона, приїхав в Україну на запрошення київського генерал-губернатора. Закупив багато угідь в Київській області, які потім віддавав в оренду християнам на вигідних умовах. Одружився з українкою, в Таращі побудував замок. В революцію його розстріляли. Коли чекісти прибули в Таращу, щоб спалити замок, то врятував матір Антоніну Афанасіївну з дітьми мамин брат, який був революціонером. Йому вдалося вивести сім'ю на Донбас, без права повернення на батьківщину.

Батько Якова Бузинного Василь Пилипович народився 1900 році і Київської обл. у с. Кердан Таращанського району. Деякий час працював на шахті в місті Горлівка Донецької області. Після батьки Якова бузини оселилися в Миколаєві, де і пройшли дитячі та юнацькі роки Якова. Пізніше він ділився спогадами про голодомор. «Мені було два роки, і я вже був не в силах плакати і просити у мами поїсти, життя потихеньку покидало мене. Мама, сама не своя від голоду і горя, винесла мене з дому і поклала в саду в яблуневому листі. На щастя, повернувся батько, приніс трохи продуктів. Коли поїли і в розумі просвітліло, запитав, де Яша? «Помер», — відповіла мати. Батько взяв лопату і пішов поховати дитину. Тельце було холодне і, здавалося, бездиханне, але щось зупинило батька. Я був ще живий і ось, милістю Божою, живу досі », — згадував Яків Васильович.

Василь Філіпович, батько Якова, був дияконом в баптистській церкві, Оскільки сім'ю Бузинних вважали «буржуями» і «баптистами» то вони відчували по відношенню до себе дискримінацію. Батька безпідставно звинуватили у співпраці з окупантами. Він був заарештований у 1944 році. Врятувало тільки те, що загиблому старшому братові Якова Івану було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Навчався Яків Васильович в Одесі, за освітою морський капітан. Десять років служив на Балтиці на військових кораблях. Надалі Бузинний закінчив технологічний інститут інженерів водного транспорту за спеціальністю механік-енергетик. Став керівником провідного оборонного заводу. Він автор кількох відкриттів в сфері технології та енергетики.

Він досяг кар'єрних вершин, став членом уряду, проте це не принесло йому ні спокою, ні насолоди, а навпаки, внутрішнє сум'яття, душевні муки: Від не відчував присутності Бога і не написав жодного рядка на протязі 15 років. Надалі він неодноразово говорив, що йому соромно за ті роки. І тільки після того, як покаявся перед Богом у віці 49 років, отримав, на його думку, «найважливіше, найцінніше — присутність Духа Святого в своєму житті, надію на вічність з Богом». Доленосним для Якова Васильовича став день 8 січня 1979 року, коли він з дружиною в київській баптистської церкви заявили про своє рішення покаятися і присвятити своє життя Богу. Він усвідомлював, що цей вчинок матиме для нього наслідки у вигляді втрати привілеїв, пільг, і, до того ж, це був певний ризик для його життя. Однак це було ніщо в порівнянні зі щастям служити Господу, відчути присутність Святого Духа, писати натхненну поезію. Тільки тоді, після такого довгого мовчання, відразу на наступний день всього лише за один день Яків Васильович написав сім віршів.

У наступні роки Якова Васильовича як відомого вченого запросили працювати уряд, де стає членом урядової комісії з питань оборонної промисловості, залишаючись головним інженером оборонного інституту. Саме це дає йому можливість бути недоторканним для служб безпеки особою, а також проповідувати в уряді. Але через десять років, коли йому виповнилося шістдесят, він висловлює своє глибоке бажання працювати тільки для Бога, відмовляється від усіх привілеїв, пов'язаних з його службовим становищем. П'ять років він проживає в Москві. Працює помічником Всесоюзного ради євангельських християн баптистів з юридичних питань, помічником президента місії «Братство милосердя», діяльність якої поширювалася на весь Радянський Союз, а потім на СНД.

На особливу увагу заслуговує створення в 2001 році Благодійної організації «Фонд порятунку дітей від Чорнобильської катастрофи «Надія», керівником якого він залишається майже до смерті. Яків Васильович наполегливо працює над створенням і розширенням оздоровчого християнського центру «Надія», який розташований поблизу села Східниця Львівської області. Останнім часом Яків Васильович проживав там з другою дружиною Антоніною.

Перу Якова бузини належать понад 3 тисячі віршів, з яких понад 200 покладені на музику, близько 20 пісень він написав сам.

Під кінець життя Яків Васильович працює над виданням повного зібрання своїх віршів і малюнків під загальною назвою «Християнська ліра». Планувалося десятитомне видання, але вийшли тільки 8 томів. Своє видання автор присвятив пам'яті своєї єдиної доньки Наталії Чайки-Бузинної, яка померла у віці 25 років від онкозахворювання, викликаного Чорнобильською катастрофою. Вона теж писала вірші, її збірка «Страшуль ли я смерті?» була видано вже після її смерті.

Помер Яків Васильович після тривалої хвороби, викликаної цукровим діабетом, 11 червня 2019 року. Похований в місті Борислав Львівської області.

Разработка веб сайтов