ХЕРСОНСЬКИЙ Борис

Про автора

Борис (нар. 28 листопада 1950, Чернівці) — український, поет, перекладач, клінічний психолог та психіатр. Кандидат медичних наук, доцент. З 2016 р працює у Київському Інституті сучасної психології та психотерапії, з жовтня 2017 р. - ректор інституту.

Автор 15 поетичних книг російською мовою. На початку своєї мистецької кар'єри друкувався в емігрантській пресі, а з 1990-х років його збірки почали випускати видавництва Росії й України. На сьогоднішній день  вийшло двадцять дві книги — поезія, проза, есеїстика. Лауреат премії ім. Йосипа Бродського, фестивалю Київські Лаври, Російської Премії, австрійської премії Literaris та ін. Член ПЕН-клубу. Вірші та есе перекладалися на англійську, німецьку, французьку, італійську, нідерландську та інші мови. 

У віці 64 років Борис Херсонський почав писати українською, але через відсутність україномовного середовища на початку страждала фонетика. Але подолати цю проблему йому допомогли колеги: «Допомогло те, що я досить багато перекладав з української на російську, особливо — віршовані переклади були на допомогу. Почав з самоперекладів. Але незабаром українська мова почала звучати всередині мене. Читання українською стало куди більш інтенсивним. Я заново відкривав для себе світ української поезії».

Інтерв’ю Бориса Херсонського: «Християнська поезія — як сама Церква: сягає неба, але стоїть на землі»

Разработка веб сайтов