РАЧИНЕЦЬ Сергій (дитячі вірші)

Про автора

Сергій Порфирович Рачинець народився 1 січня 1948 року в с. Іваннє, Дубенського району на Рівненщині в селянській родині. Дуже рано померла мати. Закінчив СПТУ, працював трактористом.

Любов до літератури покликала його до Київського держуніверситету ім. Т. Шевченка. Ставши журналістом, публікувався в різних часописах, таких як «Жовтень» (нині «Дзвін»), «Ранок», у газетах «Молодь України», «Радянська освіта», «Сільські вісті» тощо. Деякий час очолював літературно-мистецьке об’єднання «Серпанок» на Дубенщині, працював редактором на дубенському радіо, а також науковим співробітником краєзнавчого музею.  Далі – перші збірки віршів «Запах вітру» та «Світлиця голосу».

В 1986 році Сергію Порфировичу довелося залишити улюблену роботу за станом здоров`я – його очі перестали бачити. Ця хвороба поволі прогресувала ще з дитячого віку. Тоді життя змусило його подивитися на світ іншими очима – очима безсмертної душі. Важкі обставини привели Сергія Рачинця в дім молитви, а згодом і до Бога. У 1990 році він залишає членство у партії і стає свідомим християнином. З того часу його творчість присвячена Господеві.

Сергій Рачинець нині є автором 58 поетичних збірок (листопад 2019 р.), текстів більше як двохсот пісень (таких, як «Молитва за Україну» (Помолюся тихо, словом нелукавим), «Лиш до Тебе я молюся», «Спішу до тебе дні і ночі», «Білі крила», «Коли молюся я до Бога», «Село моє чисте» та ін.). Його твори внесено до шкільних підручників. Окремі твори письменника перекладені на англійську мову і надруковані в США.

Творчість С. Рачинця широко відома за межами України, зокрема в Канаді та США. Двічі ставав лауреатом Всеамериканського фестивалю української пісні, нагороджений Грамотою Слов’янського центру штату Каліфорнія, США. На батьківщині нагороджений Кришталевим жолудем і Дипломом у номінації «За самобутність у мистецтві», лауреат міжнародної літературної премії імені Авеніра Коломийця в місцевій Спілці письменників України, перший лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії імені Миколи Сингаївського.

Проживає поет у м. Дубно на Рівненщині.

Сторінка у Вікіпедії

Очі його поезії

Разработка веб сайтов