«Все колись та дається на пробу вогню»

*   *   *

Все колись та дається на пробу вогню —
І залізо, і серце, і слово.
Той, хто пломінь неначе броню одягнув,
Не боїться у світі нічого.

Коли іскру Господь у душі запалив,
То не вийде її загасити.
Вона живить і світить, мов диво із див,
Тільки нею і будеш зігрітий.

Коли відаєш біль, не шукаєш ярма,
Хай і серце — свіча серед прірви.
Я у відчаї часто згорала сама,
Щоби знов одродитися з віри.

При багатті моїм набиралися сил
І всміхались до неба спросоння.
Я палила сигнальні вогні із вітрил
На плотах дивака-робінзона.

У горнилі напоєні світлом слова
Дозрівали, стаючи булатом.
А клинок, який гоїть, але не вбива,
Й імператор не змусить продати.

І на згарищі мрій віднайшов мене Ти,
Для нових запаливши містерій:
«Озирнись і поглянь: це горять не мости,
Лиш проекти мостів на папері».

Ольга Ткач

Переглядів: 579


І будень спить, згорнувшись на колінах

І в терпіння є сенс, коли ділиш його на двох

Бог у прямому ефірі

Боже, простого і вірного серця Тобі не мало

В потилицю вечір дише

Від покірного серця і до небес

Властиво людині душею тягнутись до Раю

Все колись та дається на пробу вогню

Вчуся бачити Бога

Дванадцять страв

Для творця світ не буде вбогим

З трав Едемських, вовік некошених

Завари мені чаю, Боже

Запали мене, Боже, знову

Знову бані храму — замість сонця

Каяття розбійника

Коли перепони назустріч — ордами

Коли пнучись угору, приходиш униз

Мить — і у світі збудеться знову

На верблюді їхати — не мед

Напередодні нового року

Неспокій, тиша, темнота

Скільки б гроза не блискала

Сходження на Сінай

Тихо вітер повіє — й у світі оселишся Ти

У Єрусалимі

Чи добре тобі у Єгипті, Маріє?

Як було тобі, Юдо, ходити із Ним

Яке ж то щастя, коли весна