Благовіщення

 

Вірші про Благовіщення Діві Марії

А шостого місяця від Бога був посланий Ангол Гавриїл у галілейське місто, що йому на ім'я Назарет, до діви, що заручена з мужем була, на ім'я йому Йосип, із дому Давидового, а ім'я діві Марія. І, ввійшовши до неї, промовив: Радій, благодатная, Господь із тобою! Ти благословенна між жонами! Вона ж затривожилась словом, та й стала роздумувати, що б то значило це привітання. А Ангол промовив до неї: Не бійся, Маріє, бо в Бога благодать ти знайшла! І ось ти в утробі зачнеш, і Сина породиш, і даси Йому ймення Ісус. Він же буде Великий, і Сином Всевишнього званий, і Господь Бог дасть Йому престола Його батька Давида. І повік царюватиме Він у домі Якова, і царюванню Його не буде кінця.
Євангеліє від Луки 1:26-33

Свято Благовіщення є одним із найбільших християнських свят. Це й не дивно, адже від цієї події бере відлік нова ера у спілкуванні Бога й людини. Це найперша вістка людям з неба про те, що Бог дає жителям грішної землі найбільший подарунок — Свого Сина. І хоча найперше ця звістка адресувалася лише одній людині — діві Марії — всього через кілька десятиліть вона прозвучала для усіх: спочатку для жителів Палестини, а згодом і для цілого світу.

Тому так важливо, щоб нинішнє святкування Благовіщення пов’язувалося не стільки з народними звичаями і традиціями, але перш за все з усвідомлення особливого значення для кожного особисто Доброї Новини, яку приніс архангел Гавриїл діві Марії. Бо ж і слово Євангеліє означає в перекладі Добра Новина.

Тому ми хочемо і вам сказати Добру Новину через поетичне слово. Вірші про Благовіщення не так широко розповсюдженні, як, скажімо, вірші на Різдво чи на Великдень. Але і ті, що нам вдалося зібрати, допоможуть увійти у святкову атмосферу цього християнського свята.

Благую вість народження Христа 
Марії сповістив архангел нині 
в знаменний день, коли з-під рук Творця 
зійшло найбільше диво — це людина!
Коли весни чарівний промінець 
всміхнувся пелюстками первоцвіту, 
простив Адама з Євою Творець 
й спасіння нам зіслав у своїх дітях.
Цим він ще раз увірив нас в тому, 
що з кожним подихом Господньої любові 
дань вдячності всилаємо йому 
й стає навіки божим тіло й слово.

Базиліка Благовіщення, церква Благовіщення Пресвятої Богородиці у Назареті

 

Кімната, у якій, за переданнями, Гавриїл звістив Марії Благу вістку,
Базиліка Благовіщення, церква Благовіщення Пресвятої Богородиці у Назареті

 

Фреска від України у Базиліці Благовіщення у Назареті

 

 

Разработка веб сайтов