Свято Стрітення

Вірші на свято Стрітення

Назва Стрітення у старослов’янській мові означає «зустріч». І отримало воно таку назву через те, що у цей день праведник Семен (Симеон) і пророчиця Анна зустрілися у єрусалимському храмі з новонародженим Ісусом Христом. Вони через відкриття Духа Святого впізнали у дитині обіцяного Богом Месію.

Сталось це, коли на сороковий день після народження Ісуса, діва Марія принесла його в Єрусалимський храм на посвяту. Старець Симонеон, якому було провіщено, що не помре, аж поки той не зустріне Спасителя світу, одразу ж заявив, що цей малюк — син Божий. Пророчиця Анна підтвердила, що бачить перед собою майбутнього спасителя людського роду.

Історія святкування ж цього дня сягає III і IV століть — саме тоді згадки про Стрітення вперше зустрічаються у творах християнських святих. А офіційно у всій Візантійській імперії цей день було визнано святом у 542 році за правління імператора Юстиніана.

Стрітення символізує не тільки зустріч Старого і Нового Завітів та явлення немовляти Ісуса світові. У народному побуті цей день здавна вважався зустріччю зими із весною, хоча ця думка має язичницьке коріння і пов’язана з біблійною оповіддю лише тим, що після хрещення Русі євангельське свято наклалося на дохристиянські вірування слов’янських народів.

Християни східного обряду відзначають Стрітення 15 лютого

Разработка веб сайтов